Murphy kwam langs!
Een vrije vertaling van de wet van Murphy: alles wat kapot kan gaan, gaat ook ooit eens kapot (de wet van Murphy, toegeschreven aan Edward A. Murphy (1918–1990), luidt if there’s any way they can do it wrong, they will, "als ze het op een of andere manier verkeerd kunnen doen, zullen ze dat ook doen", of ook Anything that can go wrong, will go wrong, "alles wat fout kan gaan, zal fout gaan".
Wat heeft dat met de Oosterhoutse te maken. In het weekbericht van vorige week heb ik al gemeld dat onze robotmaaier problemen heeft gehad. Deze waren van verschillende aard, zowel software als hardware matig. Ondanks het intensieve (preventieve)onderhoud dat in de wintermaanden is gedaan. Dachten we alles opgelost te hebben en dan gebeurd het onverwachte. Tijdens de maaiwerkzaamheden op hole 7 springt er, zonder enige aanleiding, een hydrauliekslang. Het heeft een flink spoor op de fairway achtergelaten. Nu is het afwachten wat dit voor het gras betekent. Gaat het dood of overleefd het deze “aanslag”. De weersomstandigheden spelen hierbij een rol. Iets wat we helaas niet in de hand hebben. De pech was nog niet voorbij. Binnen een dag stond de maaier weer stil. Ook nu weer een probleem dat niet te voorzien was. Ook dit keer weer keurig door Thomas, onze greenkeeper en monteur opgelost. Hopen dat we vanaf nu probleemloos kunnen blijven maaien (fingers crossed). Zie onderstaande foto met de “sporen”.
Onze hoofd greenkeeper Arijan heeft als hobby vliegen met zijn drone. Zo af en toe gebruikt hij zijn drone om in zijn vrije tijd mooie foto’s en filmpjes te maken van onze baan. Zie bijgevoegd YouTube filmpje.
Wat zijn verder de wetenswaardigheden:
· Alle oude greens zijn verticaal gemaaid. Dit om het straatgras te verwijderen/terug te dringen. Tevens zijn deze greens getop-dressed.
· De nieuwe greens zijn doorgezaaid en getop-dressed.
· De oude greens van de AC zijn ook verticaal gemaaid en getop-dressed.
· De nieuwe greens van de AC zijn doorgezaaid en getop-dressed.
· Op de AC zijn ook de voorgreens verticaal gemaaid.
· Op de 18 holes baan is de “first cut” (ook wel semi-rough) op 30mm gemaaid waardoor de contouren nog mooier zichtbaar zijn.
· De randen van de greenside bunkers van hole 8, 10 en 13 zijn schoongemaakt en gestoken.
Wat staat er voor volgende week op de planning:
· Regulier onderhoud
· Indien het weer het toelaat (niet te warm) krijgen de greens extra voeding
· Afhankelijk van het weer wordt de green van hole 3 gevertidrained.
Schroom niet en deel jullie op- en aanmerkingen met de baanadvies -commissie via het mailadres: baancommissie@oosterhoutse.nl
Namens het bestuur,
Ronald Westra